خدمات دندانپزشکی آویسو (بیمه دندانپزشکی )

با توجه به خدماتی که آویسو ( آوای سلامت صبا امید ) سالها ارائه می دهد در زمینه بیمه  دندانپزشکی و باعث کاهش هزینه در این بخش شده است و باتوجه به استقبال مردم گرامی حالا با گسترش خدمات در بخش های مختلف پوست ومو زیبایی ، فیزیوتراپی ، چشم پزشکی ، دندانپزشکی ، مامایی و… در حال گسترش خدمات می باشد .اصلاح بیمه دندانپزشکی که در این سالها در بین مردم رایج شده است فی الواقع اصلا ساختار بیمه نیست ولی مردم  این نوع خدمت را بعنوان بیمه دندانپزشکی سلامت ، بیمه دندانپزشکی صبا ، بیمه دندانپزشکی ایران ، بیمه دندانپزشکی سامان می شناسند 

بیمه دندانپزشکی آویسو

آویسو برند تجاری آوای سلامت صبا امید َشرکت ما بعنوان یکی از بهترین اراِئه دهنده خدمات دندانپزشکی در کشور شناخته شده است .

مزایای کارت تخفیف آویسو (آوای سلامت صبا امید )

  • قیمت کارت مناسب تر 
  • گستردگی مراکز بیشتر 
  • پشتیبانی عالی و رضایت بخش  
  • امکان نوبت گیری تلفنی و آنلاین 
  • پزشکان متخصص 
 
 

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ۶ راهکاری که لبخندی زیبا می‌آفریند :

خوردن انواع پنیر ها

محققان معتقدند پروتئین کازئین موجود در پنیر می تواند به سلامت دندان و دهان کمک کرده و باعث جلوگیری پوسیدگی آن شود طیق تحقیقات محققان سطح کلسیم موجو در دهان با خوردن پنیر افزایش پیدا می کند.

 

جویدن آدامس 

همانند آب نبات های بدون قند آدامس های بدون قند هم باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان ها می شوند ، چون دارای ماده ی بنام زایلیتول (xylitol) هستند ، اگر این ماده با نعناع همراه باشد تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت .

مصرف آب نبات

مردم اکثرا فکر می کنند آب نبات برای دندان ها مضر است ولی خوردن آب نبات بدون قند به محافظت از دندان کمک می کنند ، دندانپزشکان معتقدند اگر مادهی شیرین کننده ی بنام زایلیتول استفاده شود در جلوگیری از پوسیدگی دندان تاثیر گذار تر است .

کشمش

مواد شیمیائی موجود در کشمش مانند پلی‌فنول (polyphenols) و فلاونوئیدها (flavonoids) در از بین بردن باکتری‌های دهانی که به پوسیدگی دندان‌ها منجر می‌شوند، مؤثرند. برخی از دندان‌پزشکان معتقدند که شرایط آزمایشگاهیِممکن است در زندگی واقعی کاربرد نداشته باشد. به گفته‌ی دکتر فرولی در گذشته توصیه می‌شد از مصرف کشمش به‌عنوان تنقلات به دلیل چسبندگی زیاد و قند بالایی که دارد،‌ اجتناب شود اما امروزه به دلیل مواد ضد پوسیدگی موجود در کشمش،‌ این تردید وجود دارد که آیا این ماده می‌تواند در جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها مفید باشد یا نه.البته باید در نظر داشته باشیم که علاوه بر خواص ضد پوسیدگی  مصرف زیاد کشمش به دلیل قند بالایی که دارد می‌تواند به افزایش وزن منجر شود. بنابراین دندان‌پزشکان مصرف کشمش را برای جلوگیری از پوسیدگی دندان توصیه نمی‌کنند.

استفاده از نی

برای پیش‌گیری از پوسیدگی دندان، اجتناب از مصرف شکر  توصیه می‌شود؛ اما نتیجه‌ی پژوهشی در دانشگاه تمپل در فیلادلفیا (Temple University in Philadelphia) نشان داد که اگر نوشابه را با نی بنوشید آسیب کمتری به دندان‌ها وارد می‌شود، مخصوصا اگر نی را طوری در دهان قرار دهید که نوشابه کمترین تماس را با دندان‌ها داشته باشد.به عقیده‌ی دکتر هاید مصرف زیاد نوشابه به دلیل کالری بالایی که دارد بسیار مضر است. او می‌گوید: «ممکن است استفاده از نی برای نوشیدن نوشابه آسیب کمتری به دندان‌ها وارد کند، اما بهترین کار این است که از مصرف زیاد نوشابه‌ها به دلیل مضراتی که دارند پرهیز کنیم .

استفاده کردن از روکش محافظ

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان توصیه می‌شود از سیلنت (sealants) دندان استفاده کنید، یک روکش محافظ که روی سطح دندان کشیده می‌شود تا از آن محافظت کند. دکتر فرولی می‌گوید: «روکش دندان راهی فوق‌العاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان است.یکی از حساس‌ترین سطوح دندان که در معرض آسیب و پوسیدگی قرار دارد سطح روی دندان است؛ جایی که شیار، حفره و شکاف دارد و پاک کردن باکتری‌ها و پلاک‌های دندانی از روی آن مشکل است، مخصوصا وقتی که حفره‌ها عمیق‌تر می‌شوند. پر کردن این بخش از دندان با یک صمغ پوشاننده مانع رسیدن باکتری‌ها به داخل دندان، رشد و نمود آنها و پوسیدگی دندان می‌شود.